UXDE dot Net

Nexus 4 – pozwala tylko na 6 godzin przeglądania Internetu

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 5 komentarzy

nexus 4Bez wątpienia, Nexus 4 jest urządzeniem stworzonym do konsumowania multimediów. Będąc posiadaczem takiego smartfonu możemy być pewni, że wiele czasu poświęcimy na przeglądanie Internetu. Okazuje się, że pod tym względem najnowszy smartfon stworzony przez LG pozostawia naprawdę wiele do życzenia i to nawet w porównaniu z iPhone 5, czy HTC One X. Jak prezentują się testy wydajności tego elementu?

nexus 4

Bateria w Nexus 4 nie jest idealna?

Sytuacja jest naprawdę ciekawa. Nexus 4 ma rewelacyjny ekran o przekątnej 4.7″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jest to jednocześnie konstrukcja True IPS HD, zapewniająca wysoką jasność obrazu. Jakiś czas temu, LG postanowiło zrobić test, porównując Galaxy S III z LG Swift G, sprawdzając, na ile godzin pracy pozwoli bateria. Wynik był dość jednoznaczny – LG Swift G wygrał we wszystkich konkurencjach. Mogliśmy się spodziewać, że bateria pozwoli na wiele godzin nieprzerwanego korzystania z Nexusa 4. Tymczasem, osoby lubiące przeglądać Internet na swoich smartfonach, mogą być bardzo mocno rozczarowane.

nexus 4

iPhone 5 lepszy niż Nexus 4

Niedawno przeprowadzono testy, w których postanowiono zweryfikować, ile godzin przeglądania Internetu będzie w stanie zapewnić dane urządzenie. Wszystkie urządzenia korzystały z sieci WiFi. Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął iPhone 5 – posiadacz może przeglądać Internet przez ponad 10 godzin. Kolejne miejsca zajęły smartfony – iPhone 4S (ponad 8 godzin), zaprezentowana niedawno Motorola RAZR I z procesorem Atom, a także HTC One X.Najnowszy Nexus 4 działał niecałe 6,5 godziny.

Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w przypadku sieci 3G / LTE. Aż osiem godzin najdłużej wytrzymał iPhone 5 (LTE), HTC One X (3G)  działał ponad 5 godzin, natomiast Nexus 4 z HSPA+ rozładował się po czterech godzinach. Ogólnie wyniki Nexusów pod tym względem pozostawiają wiele do życzenia.

[via AndroidSpin]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...

 • Rafał Hordij

  Szkoda że tak krótko, ale i tak mi się podoba :)

  • http://smarter.pl/ Paweł Cebula

   Gdyby to był Android 4.1.x jelly Bean, to byłaby szansa, że 4.2 wniesie w tym kontekście poprawę, ale… jest to dość zaskakujące, bo np. Swift G miażdży Galaxy S III pod względem czasu pracy na baterii (according to LG (; )

 • http://www.facebook.com/slimol Witold Kwaśniewski

  jestem rozczarowany tym faktem…

 • Pingback: fsgb80v7cbwe()

 • Pingback: туроператор по израилю()