UXDE dot Net

Nexus 4 ma problemy z pękającą tylną obudową?

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 3 komentarzy

nexus 4Smartfony i tablety produkowane przez południowokoreańskich producentów raczej nie są synonimem jakości i trwałości. Pomimo tego, że widać wyraźną poprawę w tej kwestii, to nadal największym producentom zdarzają się różne problemy. Tym razem taka sytuacja dotyczy telefonu Nexus 4, którego użytkownicy donoszą o pęknięciach tylnej części obudowy pokrytej szkłem.

Problemy z Nexusem 4

Jak na razie, zdecydowanie największym problemem w przypadku smartfonu Nexus 4 jest jego dostępność. Osoby zainteresowane zakupem tego modelu mają nie lada problem – np. w USA realizacja zamówienia złożonego na Nexus 4 8GB w Google Play wynosi 8 – 9 tygodni. Oznacza to, że osoby, które teraz zamówią ten model, otrzymają go najwcześniej pod koniec stycznia. Tymczasem Apple w ramach swojej usług Apple Online Store skraca czas oczekiwania na iPhone 5 do 1 tygodnia. Okazuje się, że osoby, którym udało się jakimś cudem nabyć to urządzenie również mają pewne powody do narzekań. O co tym razem chodzi użytkownikom?

nexus 4

Pękająca szklana obudowa w Nexus 4

Całkiem niedawno okazało się, że aparat w Nexus 4 ma podobne problemy, jak aparat w iPhone 5 – w przypadku, gdy w kadrze znajduje się silne źródło światła, na zdjęciach pojawiają się charakterystyczne fioletowe smugi. Tym razem użytkownicy smartfonu Nexus 4 skarżą się na pękającą szklaną obudowę. Coraz częściej w Internecie można znaleźć opinie użytkowników, którzy zgodnie przyznają, że mamy do czynienia z wadliwymi materiałami.

Ten element obudowy, według deklaracji użytkowników, pęka bez większego powodu. Inne urządzenia znacznie lepiej radzą sobie nawet w przypadku dużo intensywniejszego użytkowania – w ich przypadku jednak nie mamy do czynienia ze szkłem wykorzystywanym jako materiał obudowy. Na razie nie wiadomo, jak LG  i Google zamierzają rozwiązać ten problem. Miejmy nadzieję, że jest to tylko niewielka część wadliwych urządzeń, podobnie jak było z odpryskami w czarnymi iPhonie 5.

[via DroidLife]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...