UXDE dot Net

Nexus 7 3G może odbierać i wysyłać SMS-y

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 6 komentarzy

nexus 7 3gJak doskonale wszystkim wiadomo, od pewnego czasu w Google Play dostępny jest Nexus 7 3G. Na ten model czekało wiele osób, których nie satysfakcjonowała wersja obsługująca tylko WiFi. Okazuje się, że za sprawą sprytnego zabiegu, ten model jest w stanie odbierać i wysyłać wiadomości SMS. Prawdopodobnie już wkrótce pojawi się możliwość prowadzenia rozmów głosowych.

Nexus 7 3G już dostępny

Jak na razie, w Polsce dostępny jest Nexus 7 WiFi, chociaż wiele osób ma nadzieję na to, że Nexus 7 3G trafi na nasz rynek jeszcze przed końcem tego roku. Zainteresowanie tym modelem jest naprawdę duże i najwidoczniej Asus potrzebuje czasu, aby wyprodukować odpowiednio dużą liczbę egzemplarzy. Niedawno użytkownicy Nexusa 7 WiFi otrzymali możliwość instalacji aktualizacji do Androida 4.2 Jelly Bean. Okazuje się, że za sprawą kreatywnych programistów, Nexus 7 3G otrzymał możliwości, których producent standardowo nie zamierzał oferować. Co takiego ma do zaoferowania ten 7-calowy tablet?

Nexus 7 3G SMS

Nexus 7 3G z obsługą SMS-ów

Okazuje się, że dzięki zastosowaniu modemu obsługującego sieci komórkowe, Nexus 7 3G pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS. Wiele osób uważało, że brak tej opcji jest jedną z wad Nexusa 7. Aby mieć możliwość wysyłania i odbiera SMS-ów w przypadku tabletu Nexus 7 3G, wystarczy zainstalować aplikację GO SMS Pro. Jak na razie brakuje możliwości wykonywania połączeń telefonicznych, którą oferuje np. Galaxy Tab. Jednak wszystko wskazuje na to, że taka opcja powinna pojawić się już wkrótce – prace już trwają, a jej efekty powinny być dostępne w ciągu najbliższych dni.

[via MobileGeeks]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...

 • Rafał Hordij

  Heh. Fajna sprawa. Funkcja na pewno się przyda. Tak przy okazji to Nexus 4 jest w zagranicznym T-Mobile: http://www.t-mobile.com/shop/Phones/cell-phone-detail.aspx?cell-phone=Google-Nexus-4 . Ciekawe czy i do naszego trafi :)

  • http://smarter.pl/ Paweł Cebula

   na pewno zwiększa to szanse na to, że pojawi się i u nas. jak na razie cisza w temacie – wszyscy twardo negocjują (;

   • Rafał Hordij

    Dobrze by było mieć go u nas nawet gdyby jedyną opcją było związanie się z operatorem na 24 miechy. Jeśli jednak jak to w przypadku T-Mobile’a bywa wprowadzą ten telefon i będzie on w ofercie na 36 miesięcy decyzja będzie trudniejsza ;P

 • Pingback: туроператор по израилю()

 • Pingback: Photography Blog themes()

 • Pingback: wordpress themes for photographers and writers()