UXDE dot Net

Galaxy Grand oficjalnie zapowiedziany przez Samsunga

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 13 komentarzy

Samsung Galaxy GrandSamsung Galaxy Grand jest urządzeniem, o którym mówi się już od dłuższego czasu. Jego specyfikacja techniczna jest doskonale znana osobom, które są zainteresowany tym tematem. Samsung wreszcie oficjalnie zapowiedział ten model. Czego dowiedzieliśmy się w kontekście ceny, dostępności i daty rozpoczęcia sprzedaży?

Samsung Galaxy Grand

Doniesienia na temat Samsunga Galaxy Grand pojawiały się już od wielu miesięcy – urządzenie nie jest zbyt imponujące pod względem specyfikacji, jednak osoby, którym zależy na rozsądnym hardwarze mogą być bardzo zainteresowane tym urządzeniem. Niedawno Samsung oficjalnie zapowiedział Galaxy Grand.

Zgodnie z przypuszczeniami, model ten będzie dostępny w dwóch wersjach – zwykłej i obsługującej tryb Dual SIM. Z racji tego, że jest to stosunkowo nowe urządzenie, kontrolę nad nim sprawuje Android 4.1.2 Jelly Bean. Jak wygląda dokładna specyfikacja techniczna?

Samsung Galaxy Grand

Specyfikacja Galaxy Grand

Samsung Galaxy Grand ma do zaoferowania 5-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, co jest pewnym rozczarowaniem. Procesor to dwurdzeniowa jednostka, taktowana z częstotliwością 1.2 GHz. Na dane użytkownika przewidziano 8 GB pamięci, natomiast RAM ma 1 GB pojemności. Rozdzielczość matrycy aparatu wynosi 8 Mpx.

Bateria 2100 mAh jest niezbędna w przypadku urządzenia oferującego tak dużą przekątną ekranu. Poza tym możemy oczekiwać obsługi WiFi, Bluetooth, HSPA+. Niestety, jak na razie producent nie zdecydował się na podanie bardzo istotnych informacji, które dotyczą ceny i daty rozpoczęcia sprzedaży. Mimo wszystko, istnieje duża szansa na to, że Galaxy Grand będzie cieszył się dość dużym zainteresowaniem wśród klientów.

[via SamsungTomorrow]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...