UXDE dot Net

Sony Xperia Z to oficjalna nazwa dla Sony Yuga?

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 4 komentarzy

sony xperia zSony Yuga, to nazwa, która już wielokrotnie przewinęła się w różnego rodzaju benchmarkach i przeciekach. Niedawno pojawiły się kolejne plotki, które rzucają nowe światło w sprawie tego smartfonu. Okazuje się, że oficjalna nazwa tego urządzenia to najprawdopodobniej Sony Xperia Z. Czego możemy oczekiwać po tym modelu?

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z również jest nazwą, którą kojarzy część z Was. Zgodnie ze wszystkimi przeciekami, model ten miał być flagowym urządzeniem w ofercie japońskiego producenta, stając się jednocześnie godnym konkurentem dla Galaxy S III, czy innych smartfonów, jak np. HTC One X. Sytuacja wygląda więc naprawdę bardzo interesująco.

Niestety, wbrew wcześniejszym przewidywaniom, Sony Xperia Z nie pojawi się w sprzedaży przed końcem tego roku. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze później. Część osób zadaje sobie jednak pytanie, czy warto czekać na Sony Xperia Z, gdy pojawia się coraz więcej smartfonów, takich jak HTC Butterfly?

Sony Xperia Z aka Sony Yuga

Jeżeli Sony Xperia Z, to faktycznie oficjalna nazwa dla modelu Sony Yuga, to zapowiada się naprawdę rewelacyjny smartfonów. Przede wszystkim, Sony Xperia Z będzie wyposażony w bardzo wydajny, czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro 1.5 GHz, 2 GB pamięci RAM i aparat 12 Mpx z sensorem Exmor RS. Ponadto możemy oczekiwać obsługi sieci LTE, a także czytnika kart microSD i wyjścia microHDMI.

Równie ciekawie zapowiada się to, że Sony Xperia Z otrzyma certyfikat, gwarantujący podwyższoną odporność na wilgoć i kurz, co jest bardzo miłym dodatkiem ze strony producenta. Smartfon ten najprawdopodobniej będzie miał wymiary 139 x 71 x 7.9 mm, natomiast system operacyjny to Android 4.2.1 Jelly Bean. Najprawdopodobniej więcej szczegółów dotyczących tego modelu poznamy podczas targów CES 2013, czyli już na początku przyszłego roku.

[via Xperiablog]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...