UXDE dot Net

Android 5.0 Key Lime Pie – oficjalna premiera już w maju?

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 0 kometarzy

Android 5.0 Key Lime PieO planach Google, dotyczących wypuszczenia systemu Android 5.0 Key Lime Pie mówi się już od pewnego czasu. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, następca Jelly Bean pojawi się najprawdopodobniej dopiero podczas Google I/O – tak przynajmniej wynika z dokumentów, które niedawno trafiły do Internetu.

Android 5.0 Key Lime Pie

Google zdecydowanie nie zalicza się do grona firm, w przypadku których cykl wydawniczy systemu jest przewidywalny. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Apple i iOS. Mimo to, kolejne wersje systemu Android są bardzo mocno oczekiwane, gdyż gigant z Mountain View wprowadza wiele bardzo poważnych zmian, pozytywnie wpływających na działanie smartfonów i tabletów. Przy okazji debiutu Nexusa 4 przewidywano, że Google zademonstruje również system Android 5.0 KLP. Na oficjalną premierę trzeba będzie jeszcze poczekać.

Premiera już na Google I/O

Niedawno do sieci trafiła mapa drogowa Qualcomma, która dotyczy 2013 roku. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że producent uwzględnia wykorzystanie swoich układów w przypadku urządzeń, które będą działały pod kontrolą systemu Android 5.0 Key Lime Pie. Premiera pierwszych smartfonów z tym systemem ma się odbyć w drugim kwartale tego roku. Termin ten pokrywa się z przewidywaną datą konferencji Google I/O, podczas której może pojawić się wiele ciekawych urządzeń. Niedawno okazało się, że do sprzedaży może trafić Nexus 7 z ekranem Full HD. Bardzo prawdopodobne jest również pojawienie się nowego smartfonu z czystym Androidem.

[via Baylog]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...