UXDE dot Net

Sony Xperia J otrzymuje system Android 4.1.2 JB

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 0 kometarzy

sony xperia jSony Xperia J jest jednym z kilku niedrogich urządzeń z systemem Android, jakie w swojej ofercie ma ta firma. Już podczas premiery tego modelu, producent obiecał szybką aktualizację do Jelly Bean. Niedawno zaczęło się udostępnianie systemu Android 4.1.2 JB dla Sony Xperia J. Kiedy pojawi się w Polsce?

Android 4.1.2 dla Sony Xperia J

Sony Xperia J fabrycznie była dostępna z systemem Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Producent dość tradycyjnie zmodyfikował interfejs tego systemu, dostosowując go do swoich potrzeb. Aktualizacja oprogramowania dla tego modeu miała się rozpocząć jeszcze przed końcem pierwszego kwartału 2013 roku. Niedawno pierwsi użytkownicy Sony Xperia J otrzymali możliwość instalacji Androida 4.1.2 JB.

Najnowsze wydanie systemu Android dla Sony Xperia J otrzymało certyfikat już miesiąc temu. Przewidywano, że cały proces aktualizacji ruszy pod koniec marca. Najwidoczniej Sony zdecydowało, że można już teraz rozpocząć update. Aktualizacja w tej chwili jest już dostępna dla osób, które dysponują aplikacją Sony Compaion – po podłączeniu Sony Xperia J, pojawia się możliwość instalacji Androida 4.1.2 JB.

sony xperia j

Android 4.1.2 JB

Najnowsze wydanie systemu dla Sony Xperia J jest oznaczone symbolem 11.2.A.0.21, co było do przewidzenia. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń z tej linii, zaktualizowano również kernel do wersji 3.4 – to z kolei potwierdza, że zmiany w oprogramowaniu są bardzo poważne. Póki co, możliwość instalacji nowego systemu mają tylko niektórzy użytkownicy. Możemy spodziewać się, że większość europejczyków otrzyma dostęp do aktualizacji za pośrednictwem OTA i stanie się to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Już wkrótce dostęp do JB powinni otrzymać użytkownicy innych modeli, w tym także Sony Xperia V.

[za XperiaBlog]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...