UXDE dot Net

Nowy Nexus 7 już w lipcu – cena od 149 dolarów?

Autor: Pawel Cebula | Opublikowano: | 1 komentarz

nowy nexus 7Od premiery tabletu Nexus 7 minął niecały rok, jednak rola, jaką odegrało to urządzenie była naprawdę ogromna. Nikt nie ma wątpliwości, że Google w nadchodzących miesiącach pokaże, jak będzie wyglądał nowy Nexus 7. Niedawno pojawiły się pierwsze doniesienia co do ceny, jaką może mieć to urządzenie.

Część osób z pewnością pamięta, że premiera systemu Android 3.x Honeycomb dała w efekcie ogromną liczbę tabletów z ekranami o przekątnej 10 cali. Urządzenia te miały jedną bardzo poważną wadę – były drogie. Nexus 7 pokazał wszystkim, że niewielki tablet może być bardzo funkcjonalny, wygodny, wydajny a jednocześnie nie musi kosztować zbyt dużo – początkowo jednak ten tablet miał wiele wad. Nowy Nexus 7 jest więc bardzo wyczekiwanym urządzeniem.

Nowy Nexus 7 – jaka cena?

Niedawno Reuters potwierdził, że Google bardzo intensywnie pracuje nad przygotowaniem tabletu Nexus 7. Premiera tego urządzenia ma mieć miejsce już na początku drugiej połowy roku, a dokładniej rzecz ujmując – w lipcu. Jeżeli ktoś uważa, że cena w Nexusa 7 jest na tyle atrakcyjna, że niemożliwe jest zejście poniżej tego poziomu, to wygląda na to, że jest w błędzie, bo druga generacja tego tabletu ma kosztować zaledwie 149 dolarów.

Zdecydowanie najbardziej prawdopodobne jest to, że taka cena będzie dotyczyła najmniej pojemnego wariantu (16GB) wyposażonego wyłącznie w obsługę WiFi, jednak cały czas jest to bardzo atrakcyjna cena. Czego jeszcze dowiadujemy się dzięki Reutersowi?

6-8 mln sztuk Nexusa 7

Nowy Nexus 7 ma być prawdziwym hitem sprzedaży. Producent planuje, że po premierze na początku lipca uda mu się sprzedać 6-8 milionów sztuk tego urządzenia, a to naprawdę dobry wynik, jak na ten segment urządzeń. Google chce konkurować z największymi graczami na rynku, proponując atrakcyjniejszą cenę – najtańszy iPad Mini to wydatek rzędu ok. 300 dolarów, natomiast Kindle Fire – 159 dolarów.

Nexus 7 ma więc ogromne szanse na zdobycie bardzo dużej liczby klientów. Bardzo prawdopodobne jest to, że pomimo niskiej ceny, zastosowanie znajdzie tutaj procesor Nvidia Tegra 4, chociaż część osób chciałoby, aby Nexus 7 oferował Snapdragona 600.

[za Reuters / fot. hetstyle@flickr]

Paweł Cebula

Lubię smartfony, tablety i mobilne systemy operacyjne. Pracuję w Samsung R&D Institute Poland. Potrafię coś tam, coś tam...

  • Mateusz

    Czekamy :)